Littelfuse V100ZA15P
V100ZA15P picture photo
Mfg. Part Number
V100ZA15P
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 90V 4.5KA DISC 14MM
Datasheet Download
V100ZA15P.pdf
Availability of V100ZA15P
QUANTITY
V100ZA15P Order Process
Ship out your order
Specifications of V100ZA15P
Internal Part NumberEIS-V100ZA15P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMetal Oxide Varistors
Standard Package700
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)90V
Varistor Voltage (Typ)100V
Varistor Voltage (Max)110V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts60VAC
Maximum DC Volts81VDC
Energy20J
Package / CaseDisc 14mm