Vishay Semiconductor/Diodes Division V10D100C-M3/I
V10D100C-M3/I picture photo
Mfg. Part Number
V10D100C-M3/I
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V SMPD
Datasheet Download
V10D100C-M3/I.pdf
Availability of V10D100C-M3/I
QUANTITY
V10D100C-M3/I Order Process
Ship out your order
Specifications of V10D100C-M3/I
Internal Part NumberEIS-V10D100C-M3/I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTrench MOS Barrier Schottky Rectifiers
Video FileeSMP® Series: SlimSMA and SMPD Packages
Featured ProductTMBS® Rectifiers in SMPD Package
PCN Assembly/OriginDD-009-2015-Rev-0 09/Mar/2015
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SerieseSMP®, TMBS®
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If750mV @ 5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant
Supplier Device PackageSMPD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V10D100C-M3/I
Related LinksV10D10, V10D100C-M3/I Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
V10D100C-M3/I Details Description
Related parts for V10D100C-M3/I
CAP CER 0.22UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 47.05UH SMD datasheet.pdf
IC TRANSCVR/REG 16BIT LV 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
2:1 FAB HEATSHRINK BLK 60MM 25' datasheet.pdf
RES 1.26K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 953 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf