Littelfuse V10E150PL2T5
V10E150PL2T5 picture photo
Mfg. Part Number
V10E150PL2T5
Brief Description
VARISTOR 216V 3.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V10E150PL2T5.pdf
Availability of V10E150PL2T5
QUANTITY
V10E150PL2T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of V10E150PL2T5
Internal Part NumberEIS-V10E150PL2T5
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)216V
Varistor Voltage (Typ)240V
Varistor Voltage (Max)264V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts150VAC
Maximum DC Volts200VDC
Energy30J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V10E150PL2T5
Related LinksV10E15, V10E150PL2T5 Datasheet, Littelfuse Distributor
V10E150PL2T5 Details Description
Related parts for V10E150PL2T5
CONN HEADER .100 SINGL STR 21POS datasheet.pdf
IC FPGA 320 I/O 668FCBGA datasheet.pdf
IC RF TXRX ZIGBEE 2.4GHZ 48QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 1.7A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL SC 1X2 850NM datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 20POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf