Littelfuse V150ZS20P
V150ZS20P picture photo
Mfg. Part Number
V150ZS20P
Brief Description
VARISTOR 135V 6.5KA DISC 20MM
Datasheet Download
V150ZS20P.pdf
Availability of V150ZS20P
QUANTITY
V150ZS20P Order Process
Ship out your order
Specifications of V150ZS20P
Internal Part NumberEIS-V150ZS20P
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZS
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)135V
Varistor Voltage (Typ)150V
Varistor Voltage (Max)165V
Current - Surge6.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts95VAC
Maximum DC Volts127VDC
Energy45J
Package / CaseDisc 20mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V150ZS20P
Related LinksV150, V150ZS20P Datasheet, Littelfuse Distributor
V150ZS20P Details Description
Related parts for V150ZS20P
REGU 15A BOOSTER HORZ datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 3/4" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8DFN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 191 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 698VC SMBJ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf