Honeywell Sensing and Productivity Solutions V15W11-WZ200A02-W3
V15W11-WZ200A02-W3 picture photo
Mfg. Part Number
V15W11-WZ200A02-W3
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
BASIC SWITCH V BASICS V15
Datasheet Download
V15W11-WZ200A02-W3.pdf
Availability of V15W11-WZ200A02-W3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
V15W11-WZ200A02-W3 Order Process
Ship out your order
Specifications of V15W11-WZ200A02-W3
Internal Part NumberEIS-V15W11-WZ200A02-W3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLV15W Feb/2015
Standard Package250
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V15W11-WZ200A02-W3
V15W11-WZ200A02-W3 Details Description
Related parts for V15W11-WZ200A02-W3
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
BOARD DAUGHTER ML610QX TOOLS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP POLYMER 15UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
OSC VCXO 1.000GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf