TE Connectivity Raychem Cable Protection V2-10.0-6-FSP-SM
V2-10.0-6-FSP-SM picture photo
Mfg. Part Number
V2-10.0-6-FSP-SM
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
VERSAFIT ELEC
Datasheet Download
V2-10.0-6-FSP-SM.pdf
Availability of V2-10.0-6-FSP-SM
QUANTITY
V2-10.0-6-FSP-SM Order Process
Ship out your order
Specifications of V2-10.0-6-FSP-SM
Internal Part NumberEIS-V2-10.0-6-FSP-SM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V2-10.0-6-FSP-SM
V2-10.0-6-FSP-SM Details Description
Related parts for V2-10.0-6-FSP-SM
SWITCH DIP FLUSH ACT 10POS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN +/-05V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK FEED THRU 13MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf