Littelfuse V331HA32
V331HA32 picture photo
Mfg. Part Number
V331HA32
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 467V 25KA DISC 32MM
Datasheet Download
V331HA32.pdf
Availability of V331HA32
QUANTITY
V331HA32 Order Process
Ship out your order
Specifications of V331HA32
Internal Part NumberEIS-V331HA32
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesHA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)467V
Varistor Voltage (Typ)518.5V
Varistor Voltage (Max)570V
Current - Surge25kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts330VAC
Maximum DC Volts435VDC
Energy385J
Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
Mounting TypeBolt Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V331HA32
Related LinksV331, V331HA32 Datasheet, Littelfuse Distributor
V331HA32 Details Description
Related parts for V331HA32
BUZZER MAGNETIC 5.0V 13MM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
PLIERS LONG NOSE 6.3" datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W DO214AB datasheet.pdf