Vishay Semiconductor/Diodes Division V60200PGW-M3/4W
V60200PGW-M3/4W picture photo
Mfg. Part Number
V60200PGW-M3/4W
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO3PW
Datasheet Download
V60200PGW-M3/4W.pdf
Availability of V60200PGW-M3/4W
QUANTITY
V60200PGW-M3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of V60200PGW-M3/4W
Internal Part NumberEIS-V60200PGW-M3/4W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTrench MOS Barrier Schottky Rectifiers
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.48V @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr210µA @ 200V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-3P-3 Full Pack
Supplier Device PackageTO-3PW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V60200PGW-M3/4W
Related LinksV60200P, V60200PGW-M3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
V60200PGW-M3/4W Details Description
Related parts for V60200PGW-M3/4W
RES 102K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 14POS SNGL TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
METRIC MAT BLACK 1000MM X 1250MM datasheet.pdf
FLEXIBLE LIGHT PIPE datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf