Vicor Corporation VE-21Y-MV-F1
VE-21Y-MV-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VE-21Y-MV-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W
Datasheet Download
VE-21Y-MV-F1.pdf
Availability of VE-21Y-MV-F1
QUANTITY
VE-21Y-MV-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-21Y-MV-F1
Internal Part NumberEIS-VE-21Y-MV-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30A
Power (Watts) - Manufacture Series99W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max99W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-21Y-MV-F1
Related LinksVE-21Y, VE-21Y-MV-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-21Y-MV-F1 Details Description
Related parts for VE-21Y-MV-F1
IC LV 2-GHZ SYNTH 20-TSSOP datasheet.pdf
IC OSC XTAL SSMIN-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC 6SON datasheet.pdf
IC CTRLR VID QUICK-PWM 40-TQFN datasheet.pdf
HAN-MOD COAX CONT 50 OHM RG174 datasheet.pdf
0.875 INCH BORE SLEEVE datasheet.pdf
CONN TRIAX JACK STR 50 OHM datasheet.pdf