Vicor Corporation VE-22T-CY-F1
VE-22T-CY-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VE-22T-CY-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W
Datasheet Download
VE-22T-CY-F1.pdf
Availability of VE-22T-CY-F1
QUANTITY
VE-22T-CY-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VE-22T-CY-F1
Internal Part NumberEIS-VE-22T-CY-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7.69A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VE-22T-CY-F1
Related LinksVE-22T, VE-22T-CY-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VE-22T-CY-F1 Details Description
Related parts for VE-22T-CY-F1
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG NATURAL datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-6 BAR datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
26MHZ USB 2.0 ULPI PHY datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
LED IND RED 24V TH datasheet.pdf