TE Connectivity Raychem Cable Protection VERSAFIT-3/4-0-1.5IN
VERSAFIT-3/4-0-1.5IN picture photo
Mfg. Part Number
VERSAFIT-3/4-0-1.5IN
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING
Datasheet Download
VERSAFIT-3/4-0-1.5IN.pdf
Availability of VERSAFIT-3/4-0-1.5IN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VERSAFIT-3/4-0-1.5IN Order Process
Ship out your order
Specifications of VERSAFIT-3/4-0-1.5IN
Internal Part NumberEIS-VERSAFIT-3/4-0-1.5IN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesVersafit
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length0.125' (38.10mm, 1.50")
Inner Diameter - Supplied0.805" (20.4mm)
Inner Diameter - Recovered0.375" (9.5mm)
Recovered Wall Thickness0.030" (0.76mm)
MaterialPolyolefin (PO)
FeaturesFlame Retardant
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VERSAFIT-3/4-0-1.5IN
VERSAFIT-3/4-0-1.5IN Details Description
Related parts for VERSAFIT-3/4-0-1.5IN
CONN HEADER 9POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR 30 SAU 28CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROLLER AREA IONIZER ER-X datasheet.pdf
2X36 POS DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FRACT-N PLL 28QFN datasheet.pdf
RES NTWRK 8 RES 4.7K OHM 12LBGA datasheet.pdf