Vicor Corporation VI-20Z-MY-F4
VI-20Z-MY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-20Z-MY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W
Datasheet Download
VI-20Z-MY-F4.pdf
Availability of VI-20Z-MY-F4
QUANTITY
VI-20Z-MY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-20Z-MY-F4
Internal Part NumberEIS-VI-20Z-MY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)10V
Voltage - Input (Max)20V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series10W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max10W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-20Z-MY-F4
Related LinksVI-20Z, VI-20Z-MY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-20Z-MY-F4 Details Description
Related parts for VI-20Z-MY-F4
CONN HDR PIN RTANG 6 POS METRIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 44A D-PAK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 92 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 604 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 170MA 3.3 OHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.3A 36 MOHM TH datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf
3300UF 400V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf