Vicor Corporation VI-21D-IX-F4
VI-21D-IX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21D-IX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W
Datasheet Download
VI-21D-IX-F4.pdf
Availability of VI-21D-IX-F4
QUANTITY
VI-21D-IX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21D-IX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21D-IX-F4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 185V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)882mA
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21D-IX-F4
Related LinksVI-21D, VI-21D-IX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21D-IX-F4 Details Description
Related parts for VI-21D-IX-F4
CAP ARRAY 0.1UF 6.3V X5R 0504 datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8UMAX datasheet.pdf
BALANCER 84-115LB/38-52KG 7' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPPOSE SPST 200A 12V datasheet.pdf