Vicor Corporation VI-21H-IW-B1
VI-21H-IW-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21H-IW-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W
Datasheet Download
VI-21H-IW-B1.pdf
Availability of VI-21H-IW-B1
QUANTITY
VI-21H-IW-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21H-IW-B1
Internal Part NumberEIS-VI-21H-IW-B1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.92A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21H-IW-B1
Related LinksVI-21H, VI-21H-IW-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21H-IW-B1 Details Description
Related parts for VI-21H-IW-B1
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 200MA 25.7 OHM datasheet.pdf