Vicor Corporation VI-21J-EX-F1
VI-21J-EX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21J-EX-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W
Datasheet Download
VI-21J-EX-F1.pdf
Availability of VI-21J-EX-F1
QUANTITY
VI-21J-EX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21J-EX-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21J-EX-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 136V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.08A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21J-EX-F1
Related LinksVI-21J, VI-21J-EX-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21J-EX-F1 Details Description
Related parts for VI-21J-EX-F1
POST BINDING BANANA INSULATED WH datasheet.pdf
LED 7-SEG .40" 1DIGIT YELLOW CA datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 80MA 250VAC RAD datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT PLUNG GOLD PCB datasheet.pdf
HOLDER LED SRL 5MM RED datasheet.pdf
SENS 30CM INFRARED LIGHT T-BEAM datasheet.pdf
CBL 12POS 0.5MM JMPR TYPE D 1' datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 6POS THRUHL datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf