Vicor Corporation VI-21K-MX-F4
VI-21K-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21K-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W
Datasheet Download
VI-21K-MX-F4.pdf
Availability of VI-21K-MX-F4
QUANTITY
VI-21K-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21K-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21K-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 140V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.88A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21K-MX-F4
Related LinksVI-21K, VI-21K-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21K-MX-F4 Details Description
Related parts for VI-21K-MX-F4
FUSE HOLDER BLADE 32V 5A IN LINE datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
PNEUM POWER VALVE PROGRAM MANUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT SMT/CLIP DR datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 3.4A 220 MOHM TH datasheet.pdf