Vicor Corporation VI-21L-MY-F1
VI-21L-MY-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21L-MY-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W
Datasheet Download
VI-21L-MY-F1.pdf
Availability of VI-21L-MY-F1
QUANTITY
VI-21L-MY-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21L-MY-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21L-MY-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.79A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21L-MY-F1
Related LinksVI-21L, VI-21L-MY-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21L-MY-F1 Details Description
Related parts for VI-21L-MY-F1
RES SMD 1.74M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 25MA 950 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 350MW SOT23 datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.18A 137 MOHM datasheet.pdf