Vicor Corporation VI-21M-EY-F4
VI-21M-EY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21M-EY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W
Datasheet Download
VI-21M-EY-F4.pdf
Availability of VI-21M-EY-F4
QUANTITY
VI-21M-EY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21M-EY-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21M-EY-F4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 110V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21M-EY-F4
Related LinksVI-21M, VI-21M-EY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21M-EY-F4 Details Description
Related parts for VI-21M-EY-F4
IC A/D CONV 12BIT SAMPLNG 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOD123FL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W CLASS D 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
TERMINAL SUPPORT datasheet.pdf
DNLD PRO EDITION LICENSE FL datasheet.pdf
DSUB 15 F WW .585" CLIN G TI datasheet.pdf