Vicor Corporation VI-21M-MU-B1
VI-21M-MU-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21M-MU-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W
Datasheet Download
VI-21M-MU-B1.pdf
Availability of VI-21M-MU-B1
QUANTITY
VI-21M-MU-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21M-MU-B1
Internal Part NumberEIS-VI-21M-MU-B1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 110V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21M-MU-B1
Related LinksVI-21M, VI-21M-MU-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21M-MU-B1 Details Description
Related parts for VI-21M-MU-B1
TRANS NPN 100V 1A TO-220 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 20-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 2.00K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX2M SIG datasheet.pdf
LF-G RELAY 1.8MM HIGH CAPACITY T datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf