Vicor Corporation VI-21V-MV-F4
VI-21V-MV-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21V-MV-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W
Datasheet Download
VI-21V-MV-F4.pdf
Availability of VI-21V-MV-F4
QUANTITY
VI-21V-MV-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21V-MV-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21V-MV-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)25.86A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21V-MV-F4
Related LinksVI-21V, VI-21V-MV-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21V-MV-F4 Details Description
Related parts for VI-21V-MV-F4
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 7POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .6MM (2PCS) datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RDL datasheet.pdf