Vicor Corporation VI-25H-MU-S
VI-25H-MU-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-25H-MU-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W
Datasheet Download
VI-25H-MU-S.pdf
Availability of VI-25H-MU-S
QUANTITY
VI-25H-MU-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25H-MU-S
Internal Part NumberEIS-VI-25H-MU-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)3.85A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25H-MU-S
Related LinksVI-25, VI-25H-MU-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25H-MU-S Details Description
Related parts for VI-25H-MU-S
AC/DC CONVERTER -54.5V 1300W datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4CH 16TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
F3SJ-A0245P30 datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf