Vicor Corporation VI-25T-IY-F2
VI-25T-IY-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25T-IY-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W
Datasheet Download
VI-25T-IY-F2.pdf
Availability of VI-25T-IY-F2
QUANTITY
VI-25T-IY-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25T-IY-F2
Internal Part NumberEIS-VI-25T-IY-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7.69A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25T-IY-F2
Related LinksVI-25T, VI-25T-IY-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25T-IY-F2 Details Description
Related parts for VI-25T-IY-F2
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 30" H2O 4SIP datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY 4POS 18-20AWG GRY datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
MICRO 25C P /11 WHT 72" NI datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf