Vicor Corporation VI-25Z-EY-F4
VI-25Z-EY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25Z-EY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W
Datasheet Download
VI-25Z-EY-F4.pdf
Availability of VI-25Z-EY-F4
QUANTITY
VI-25Z-EY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25Z-EY-F4
Internal Part NumberEIS-VI-25Z-EY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series10W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max10W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25Z-EY-F4
Related LinksVI-25Z, VI-25Z-EY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25Z-EY-F4 Details Description
Related parts for VI-25Z-EY-F4
CONV DC/DC 1.3W SNG 48V 3.3V PCB datasheet.pdf
CABLE TIE STD YELLOW 7.4" datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CIRCUIT MODULE W/HOUSING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
TRIM KIT 36" X 60" UMMAT AL datasheet.pdf
MODULE FEMALE 1POS CRIMP/SCREW datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 0.32A TO-205 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf