Vicor Corporation VI-25Z-MX-F4
VI-25Z-MX-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25Z-MX-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W
Datasheet Download
VI-25Z-MX-F4.pdf
Availability of VI-25Z-MX-F4
QUANTITY
VI-25Z-MX-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25Z-MX-F4
Internal Part NumberEIS-VI-25Z-MX-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 12V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series15W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max15W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25Z-MX-F4
Related LinksVI-25Z, VI-25Z-MX-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25Z-MX-F4 Details Description
Related parts for VI-25Z-MX-F4
CLAMP CABLE INSULATED .187" DIA datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 10POS .156 GREEN datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 25-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PTC THERMISTOR C 830-A 160-A 70 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf