Vicor Corporation VI-26D-MX-B1
VI-26D-MX-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-26D-MX-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W
Datasheet Download
VI-26D-MX-B1.pdf
Availability of VI-26D-MX-B1
QUANTITY
VI-26D-MX-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-26D-MX-B1
Internal Part NumberEIS-VI-26D-MX-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)200V
Voltage - Input (Max)400V
Voltage - Output 185V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)882mA
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-26D-MX-B1
Related LinksVI-26D, VI-26D-MX-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-26D-MX-B1 Details Description
Related parts for VI-26D-MX-B1
RES SMD 820 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 10SON datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
RES SMD 90.9KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC DGTL SWITCH DHS 84PLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
HDM EFPR042F062O LM& G datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 10% 900V RADIAL datasheet.pdf