Vicor Corporation VI-J21-EZ-F1
VI-J21-EZ-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-J21-EZ-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W
Datasheet Download
VI-J21-EZ-F1.pdf
Availability of VI-J21-EZ-F1
QUANTITY
VI-J21-EZ-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-J21-EZ-F1
Internal Part NumberEIS-VI-J21-EZ-F1
3D ModelVI-Jxx-xx-F1.stpVI-Jxx-xx-F1.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.08A
Power (Watts) - Manufacture Series25W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseHalf Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.86" W x 0.79" H (57.9mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-10°C ~ 100°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max25W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-J21-EZ-F1
Related LinksVI-J21, VI-J21-EZ-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-J21-EZ-F1 Details Description
Related parts for VI-J21-EZ-F1
CONN CARD EXTEND 200POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ME 9210 8MB SDRAM 4MB FLASH SGL datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf