Vishay/Vitramon VJ0402A180JNAAJ00
VJ0402A180JNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A180JNAAJ00
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A180JNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402A180JNAAJ00
QUANTITY
VJ0402A180JNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A180JNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402A180JNAAJ00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A180JNAAJ00
Related LinksVJ0402A1, VJ0402A180JNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A180JNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402A180JNAAJ00
LED MINI WEDGE 470NM BLU WTR CLR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 60W SPOT BRIDGELUX RS datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT TIN datasheet.pdf
IC FRAM 2MBIT 60NS 44TSOP datasheet.pdf
INLINE TERMINAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf