Vishay/Vitramon VJ0402A3R3CNAAJ00
VJ0402A3R3CNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A3R3CNAAJ00
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A3R3CNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402A3R3CNAAJ00
QUANTITY
VJ0402A3R3CNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A3R3CNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402A3R3CNAAJ00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A3R3CNAAJ00
Related LinksVJ0402A3, VJ0402A3R3CNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A3R3CNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402A3R3CNAAJ00
RES SMD 110 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 187.5MHZ PECL6-SMD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TP ACTUATOR BUTTON RED datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
LMZF 7/9/135 3.5SW datasheet.pdf
2MM WTB STR FRIENDLY LCK HDR datasheet.pdf