Vishay/Vitramon VJ0402D0R4BXBAP
VJ0402D0R4BXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R4BXBAP
Brief Description
CAP CER 0.40PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R4BXBAP.pdf
Availability of VJ0402D0R4BXBAP
QUANTITY
VJ0402D0R4BXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R4BXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R4BXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.40pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R4BXBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R4BXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R4BXBAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R4BXBAP
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DMM DUAL DISPLAY BENCH 5 1/2 DGT datasheet.pdf
SW ROTARY DP 6POS NONSHORT 125V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 5% 60W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 193K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
SMA BULKHEAD JACK-AMC PLUG 150MM datasheet.pdf