Vishay/Vitramon VJ0402D0R6BXBAP
VJ0402D0R6BXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R6BXBAP
Brief Description
CAP CER 0.60PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R6BXBAP.pdf
Availability of VJ0402D0R6BXBAP
QUANTITY
VJ0402D0R6BXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R6BXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R6BXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R6BXBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R6BXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R6BXBAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R6BXBAP
DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SSMINI3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 20BIT N-INV 56SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.5A 6TMLF datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 45A ORANGE datasheet.pdf