Rohm Semiconductor TRR01MZPJ3R9
TRR01MZPJ3R9 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPJ3R9
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPJ3R9.pdf
Availability of TRR01MZPJ3R9
QUANTITY
TRR01MZPJ3R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPJ3R9
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPJ3R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient-250/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPJ3R9
Related LinksTRR01M, TRR01MZPJ3R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPJ3R9 Details Description
Related parts for TRR01MZPJ3R9
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IGBT 1200V ISOPLUS247 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C093MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 10ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf