Vishay/Vitramon VJ0402D0R6DLCAP
VJ0402D0R6DLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R6DLCAP
Brief Description
CAP CER 0.60PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R6DLCAP.pdf
Availability of VJ0402D0R6DLCAP
QUANTITY
VJ0402D0R6DLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R6DLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R6DLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R6DLCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R6DLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R6DLCAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R6DLCAP
IC DRVR MOSFET SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 450V X7T 1812 datasheet.pdf
LOCATOR 1/0 SPACE STATION datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V X7R 0603 datasheet.pdf