Vishay/Vitramon VJ0402D0R9CLCAC
VJ0402D0R9CLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R9CLCAC
Brief Description
CAP CER 0.90PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R9CLCAC.pdf
Availability of VJ0402D0R9CLCAC
QUANTITY
VJ0402D0R9CLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R9CLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R9CLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R9CLCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R9CLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R9CLCAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R9CLCAC
MOD PWR ENTRY 6A STD QC 1.5 PNL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 7POS datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1POLE QC SCREW PNL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TAPE DUCT CLOTH 48MM X 60YD BLK datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT-DB 10A SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6TDFN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
TOOL ACCESSORY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf