Vishay/Vitramon VJ0402D0R9CXAAC
VJ0402D0R9CXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R9CXAAC
Brief Description
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R9CXAAC.pdf
Availability of VJ0402D0R9CXAAC
QUANTITY
VJ0402D0R9CXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R9CXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R9CXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R9CXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R9CXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R9CXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R9CXAAC
CONN PLUG CRADLE 16POS RT/A SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM BRACKET MOD datasheet.pdf
HEADER 3POS PIN R/A 2.54MM T/H datasheet.pdf
LED YLW-GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CLEAN & STRIP UNITIZED WHEEL 7S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 81POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 706K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf