Vishay/Vitramon VJ0402D100MLAAJ
VJ0402D100MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100MLAAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100MLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D100MLAAJ
QUANTITY
VJ0402D100MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100MLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100MLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D100MLAAJ
RES SMD 7.32KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LOTION HAND REZTORE 1 GAL PUMP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER MODULE GIGABIT 2PORT datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 120MA 7.5 OHM datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf