Vishay/Vitramon VJ0402D100MLXAJ
VJ0402D100MLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100MLXAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100MLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D100MLXAJ
QUANTITY
VJ0402D100MLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100MLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100MLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100MLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100MLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100MLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D100MLXAJ
PLUG PHONO XL HANDLE STEEL datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR10S/AE10G/CKR10S datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 375A DIRECTFET datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 125W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 5POS datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 02-3 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf