Vishay/Vitramon VJ0402D120JLXAJ
VJ0402D120JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120JLXAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120JLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D120JLXAJ
QUANTITY
VJ0402D120JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120JLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D120JLXAJ
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 3/8" BLK 6" 16PC datasheet.pdf
KIT TOOL FOR OP7200 INTL datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICES 250-350MCM datasheet.pdf
IC RF ELECTR VOLUME AUTO 16SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT SKT SLD datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf