Vishay/Vitramon VJ0402D120MXAAJ
VJ0402D120MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120MXAAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120MXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D120MXAAJ
QUANTITY
VJ0402D120MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120MXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D120MXAAJ
CONN RCPT .100" 30POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 20A 1200V KAMM datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SOCKET MICRO MATE-N-LOC datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100 L.585 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf