Vishay/Vitramon VJ0402D130JLXAJ
VJ0402D130JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130JLXAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130JLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D130JLXAJ
QUANTITY
VJ0402D130JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130JLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D130JLXAJ
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 4V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 5A DO214AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 82POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL THRU SKT datasheet.pdf