Vishay/Vitramon VJ0402D150GXXAC
VJ0402D150GXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150GXXAC
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150GXXAC.pdf
Availability of VJ0402D150GXXAC
QUANTITY
VJ0402D150GXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150GXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150GXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150GXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150GXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150GXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D150GXXAC
WIRE DUCT NAR/SL 1"X3" 8PC/6.5' datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN UNINS RING 4AWG #1/4 datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 56MM datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf