Vishay/Vitramon VJ0402D150JXCAJ
VJ0402D150JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150JXCAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150JXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D150JXCAJ
QUANTITY
VJ0402D150JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150JXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D150JXCAJ
SAW FILTER EGSM 942 MHZ 50/50 datasheet.pdf
IC OPT-ISOLATED MULTIFUNC 16SOIC datasheet.pdf
CONN L/FORK SHRNK 16-14AWG .250" datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 16-20AWG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 0.02% 0.3W 1206 datasheet.pdf