Vishay/Vitramon VJ0402D1R3BXCAJ
VJ0402D1R3BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R3BXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R3BXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R3BXCAJ
QUANTITY
VJ0402D1R3BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R3BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R3BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R3BXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R3BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R3BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R3BXCAJ
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT ASSY OUTLET GRAY datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DRVR SYNC BUCK MOSF 4A 10DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf