Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16A-200-C1-R0
ATS-16A-200-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16A-200-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-16A-200-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16A-200-C1-R0
QUANTITY
ATS-16A-200-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16A-200-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16A-200-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.76°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16A-200-C1-R0
Related LinksATS-16A-, ATS-16A-200-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16A-200-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16A-200-C1-R0
RES SMD 36K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 3A 60 MOHM TH datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 1M OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 400.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf