Vishay/Vitramon VJ0402D1R3CLCAJ
VJ0402D1R3CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R3CLCAJ
Brief Description
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R3CLCAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R3CLCAJ
QUANTITY
VJ0402D1R3CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R3CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R3CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R3CLCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R3CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R3CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R3CLCAJ
IDC CABLE - MKC26K/MC26M/MPL26K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SW ROTARY 16POS .2" ROW SPACING datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
POWER CABLE CE W/BRAKE 3M datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 72MA 9.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS SMT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf