Vishay/Vitramon VJ0402D1R3DLAAJ
VJ0402D1R3DLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R3DLAAJ
Brief Description
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R3DLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R3DLAAJ
QUANTITY
VJ0402D1R3DLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R3DLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R3DLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R3DLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R3DLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R3DLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R3DLAAJ
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 14POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
LED CBI 4MM BI-LVL FLAT RD/BLANK datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 1KW datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24V IN 12/12V OUT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
MGRID HDR SMT D/R /CAP .38AULF datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf