Vishay/Vitramon VJ0402D1R9CLAAP
VJ0402D1R9CLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R9CLAAP
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R9CLAAP.pdf
Availability of VJ0402D1R9CLAAP
QUANTITY
VJ0402D1R9CLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R9CLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R9CLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R9CLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R9CLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R9CLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D1R9CLAAP
CONN RCPT WALL MNT 19POS W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HPK02WE1050 1K PER PACK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf