Vishay/Vitramon VJ0402D200GXXAJ
VJ0402D200GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D200GXXAJ
Brief Description
CAP CER 20PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D200GXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D200GXXAJ
QUANTITY
VJ0402D200GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D200GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D200GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D200GXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D200GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D200GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D200GXXAJ
AC/DC CONVERTER 3.3V +/-12V 50W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 516PBGA datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 300MA 2.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
IC CONV DC/DC 5-CHAN 40-QFN datasheet.pdf
PROTECTOR TRIPLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 50V 100A 2TOWER datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 70POS SMD datasheet.pdf
CAP TRIM 0.8-8PF 500V datasheet.pdf