Vishay/Vitramon VJ0402D270GXAAP
VJ0402D270GXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270GXAAP
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270GXAAP.pdf
Availability of VJ0402D270GXAAP
QUANTITY
VJ0402D270GXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270GXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270GXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270GXAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270GXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270GXAAP Details Description
Related parts for VJ0402D270GXAAP
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TRIMMER 3K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 241 I/O 324FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf