Vishay/Vitramon VJ0402D2R2CXXAJ
VJ0402D2R2CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R2CXXAJ
Brief Description
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R2CXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R2CXXAJ
QUANTITY
VJ0402D2R2CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R2CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R2CXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R2CXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R2CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R2CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R2CXXAJ
CONN RING 10-12 AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 80.6OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABINET ST STEEL 12.7X60.1X60.1 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SEAL BLACK datasheet.pdf
RES 35.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DOVETAIL BKT,7MM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
D SUB IP 67 SHIELDED CAP_FE_25P_ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.08A 37 MOHM SMD datasheet.pdf