Vishay/Vitramon VJ0402D2R7CLXAJ
VJ0402D2R7CLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R7CLXAJ
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R7CLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R7CLXAJ
QUANTITY
VJ0402D2R7CLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R7CLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R7CLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R7CLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R7CLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R7CLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R7CLXAJ
JUMPER-H1503TR/A3049R/H1501TR 5" datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 1024X18 64-TQFP datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR SOT23-3 datasheet.pdf
INVERTER 600W 12VDC 3OUT datasheet.pdf
FUSE 6.25A 500V MIDG TLAG UL CSA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 500MA 330 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 12POS TIN datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS datasheet.pdf
SMA RP BLKHD JACK-AMC PLUG 50MM datasheet.pdf
68UF 350V 16X31,5 datasheet.pdf